RC Zvoneček nabízí rodičům a dětem možnost aktivně trávit volný čas v bezpečném a útulném prostředí klubu (nekuřácký prostor s jasnými pravidly a hranicemi upravený pro pobyt malých dětí), růst v kolektivu dalších dětí, přirozený pobyt mezi vrstevníky a nácvik mimo-rodinných sociálních kontaktů. Pro návštěvníky je místem k navazování nových vztahů, odpočinku, výměně zkušeností a inspirace.

Zvoneček je otevřen pro všechny rodiče, maminky na mateřské a rodičovské dovolené a jejich děti předškolního věku. K dispozici je herna a společenská místnost, kde se rodiče a děti společně scházejí.

Program RC funguje celoročně. V rámci setkání je vždy pro děti připravený krátký interaktivní program, uzpůsobený jejich věku. Jedná se zejména o výtvarné a pohybové programy, které rozvíjejí zábavnou formou jejich dovednosti, motorický rozvoj a tělesnou zdatnost. V rámci hudebních programů děti zpívají jednoduché písničky, které samy doprovází na dětské hudební nástroje, učí se tak rytmu, pohybu a hudební nauce. Svoji představivost a fantazii si děti procvičují při společných divadelních představeních a pohádkách. V letních měsících je využívána přilehlá zahrada k pobytu venku na houpačkách a pískovišti.

Dopolední setkání pro maminky s malými dětmi se ve školním roce 2021/2022 konají v úterý, ve středu a čtvrtek, klub je otevřen od 9 do 12 hodin. Společný program pro děti začíná po desáté hodině, prosíme přicházejte s dětmi nejdéle čtvrt hodiny před programem. Pro bližší informace můžete využít náš facebook nebo kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Harmonogram zájmových klubů pro předškoláky a školáky pro školní rok 2021/22:

Klub Hopík (děti 4–8let) - v pondělí od 17.00-18.00 na Velkém sále. Více informací zde.

Klub Ještěrky (1.–5. třída) - v úterý od 16.30-18.00 v prostorách RC Zvoneček. Více informací zde.

Klub Tkanička (děti 4–6let) - ve čtvrtek od 16.30-18.00 v prostorách RC Zvoneček. Více informací zde.

V době klubů je pro rodiče k dispozici posezení v přilehlé kavárně včetně herny pro menší sourozence.

RC Zvoneček je podpořeno od Statutárního města Liberec.